Konferencja dla elektroników konstruktorów- Hardware Design Masterclasses 2024 – jesień
||

Konferencja dla elektroników konstruktorów- Hardware Design Masterclasses 2024 – jesień

Na rozgrzewkę: Zapraszam do udziału w trzeciej edycji konferencji Hardware Design Masterclasses, którą organizuje nasz znajomy Rafał Stępień (Doktortronik). Konferencja poświęcona będzie praktycznym aspektom oraz profesjonalnemu podejściu do projektowania systemów elektronicznych, takich jak systemy telekomunikacyjne, urządzenia przetwarzania danych i sygnałów, przetwornice AC/DC, technologie związane z elektroniką kosmiczną, precyzyjną oraz aspektami produkcji PCB jak i ogólnego…

STM32MP1 i OpenSTLinux – #1 – Informacje wstępne
|

STM32MP1 i OpenSTLinux – #1 – Informacje wstępne

Wprowadzenie. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem płytki STM32MP135F-DK, która jest tak zwanym jednopłytkowym komputerem (single-board computer SBC) podobnym do popularnego Raspberry Pi. Dla przypomienia Single-Board Computer (SBC) to komputer zbudowany na jednej płytce drukowanej (PCB), która zawiera wszystkie niezbędne komponenty komputerowe, takie jak procesor, pamięć, wejścia/wyjścia (I/O), oraz interfejsy komunikacyjne. Tego typu płytki możecie…

||

Konferencja dla elektroników konstruktorów – Hardware Design Masterclasses 2024 – Materiały do pobrania

Na rozgrzewkę: Zapraszam do zapoznania się z prezentacjami z prelekcji wygłoszonych na niedawno odbytej konferencji Hardware Design Masterclasses 2024, która miała miejsce 15 kwietnia we Wrocławiu. Organizatorem tego wydarzenia był Rafał Stępień  (DoktorTronik), którego możesz kojarzyć z wywiadu, w którym odpowiadał na pytanie na temat sukcesu zawodowego. Konferencja zgromadziła około 100 osób z różnych gałęzi przemysłu, co sprawiło, że atmosfera była…

|

Sterownik PWM – #12 – Montaż, uruchomienie, konfiguracja procesora, znalezione błędy w HW

Na rozgrzewkę: We wpisie przedstawię kolejne etapy powstawania projektu sterownika schodowego LED. Zacznę od montażu, następnie pierwsze zasilenie sterownika, dalej konfiguracja procesora STM32G0 w programie STM32CubeIDE, na końcu wspomnę o błędach, które znalazłem podczas uruchamiania. Jeśli chcesz wykonywać swoje projekty DIY i potrzebujesz asortyment, zapraszam do sklepu Mateusza Salamona (sklep.msalamon.pl). Sponsorem wpisu jest msalamon.pl WWW: https://msalamon.pl/…

Sterownik PWM – #11 – Projekt obudowy

Sterownik PWM – #11 – Projekt obudowy

Wprowadzenie. Projektowanie obudowy dla sterownika PWM, było jednym z etapów w procesie tworzenia finalnego urządzenia. W obecnych czasach mamy możliwość korzystania z łatwego dostępu do różnorodnych narzędzi prototypowania, które znacząco ułatwiają ten proces. Wśród tych narzędzi wyróżniają się programy umożliwiające szybkie i efektywne projektowanie obudów oraz drukarki 3D, które pozwalają na fizyczne wytworzenie naszych prototypów….

Sterownik PWM – #10 – Schemat blokowy, schemat elektryczny, projekt PCB, zamówienie PCB
|

Sterownik PWM – #10 – Schemat blokowy, schemat elektryczny, projekt PCB, zamówienie PCB

Na rozgrzewkę: We wpisie przedstawię po kolei schemat blokowy, schemat elektryczny, projekt oraz zamówienie PCB sterownika oświetlenia schodów LED. Projekt został stworzony od koncepcji po finalne urządzenie zamontowane w domu. W kilku kolejnych wpisach przedstawię etapy powstawania projektu oraz efekty z działania sterownika na instalacji. Jeśli chcesz wykonywać swoje projekty DIY i potrzebujesz asortyment, zapraszam…

Konferencja – Hardware Design Masterclasses 2024
||

Konferencja – Hardware Design Masterclasses 2024

Na rozgrzewkę: Zapraszam do udziału w konferencji Hardware Design Masterclasses 2024, którą organizuje nasz znajomy Rafał Stępień (Doktortronik). Konferencja poświęcona będzie rozwojowi projektów elektronicznych. Rafała możecie kojarzyć z wywiadu na naszym blogu, w którym opowiadał o karierze zawodowej. Zakres artykułu: Profil konferencji Miejsce konferencji Profil uczestnika Kontakt Profil konferencji: Konferencja Hardware Design Masterclasses wypełnia lukę…

|

STM32 – #1 – Jak korzystać z wbudowanego bootloadera?

Wprowadzenie. W dzisiejszym świecie systemy wbudowane odgrywają bardzo ważną rolę w wielu aspektach naszego codziennego życia. Od inteligentnych urządzeń domowych po pojazdy autonomiczne, wiele z tych zaawansowanych technologicznie rozwiązań opiera się na mikrokontrolerach. W układach elektronicznych bootloader odgrywa często istotną rolę, stanowiąc fundamentalny element systemów. Mówiąc prostym językiem, bootloader to program, który uruchamia się jako…

|

Obliczenie FFT na mikrokontrolerze STM32 – #3 – Pomiar trzech przebiegów za pomocą niezależnych przetworników analogowo-cyfrowych z wykorzystaniem DMA i trybu Combined regular simultaneous + alternate trigger mode w celu dokładnego pomiaru przesunięcia fazowego na procesorze STM32F103

Na rozgrzewkę: Obliczenia zawarte w dwóch poprzednich wpisach z serii dotyczącej FFT wykonane były za pomocą płytki ewaluacyjnej STM32F401C-DISCO, w docelowym projekcie użyłem procesora STM32F103VET6, który dysponuje trzema niezależnymi przetwornikami analogowo-cyfrowymi. Dobierając ten procesor, sprawdziłem, że ma on trzy niezależne przetworniki ADC, lecz nie sprawdziłem, czy każdy z nich dysponuje swoim DMA. W projekcie chciałem…

||

Konferencja dla elektroników konstruktorów – Hardware Design Masterclasses 2023 – Materiały do pobrania

Na rozgrzewkę: Jakiś czas temu informowałem o konferencji Hardware Design Masterclasses 2023, która odbyła się 13 listopada 2023 we Wrocławiu. Organizatorem konferencji był Rafał Stępień (DoktorTronik), którego możesz kojarzyć z wywiadu, w którym odpowiadał na pytanie na temat sukcesu zawodowego.W konferencji wzięło udział ponad 80 osób, które na co dzień zajmują się projektowaniem elektroniki. Było…